+37120034429 [email protected]

Rūpēsimies par ģimeni, jo no tās ir atkarīga mūsu nākotne!

Rūpēsimies par ģimeni, jo no tās ir atkarīga mūsu nākotne!

Filadelfijā norisinās VIII Pasaules ģimeņu tikšanās. Sestdienas, 26. septembra, vakarā, kad pulkstenis Latvijā jau rādīja 2.00 naktī, sākās ģimeņu svētku kulminācijas pasākumi. Klātesot pāvestam, Bendžamina Franklina vārdā nosauktajā bulvārī (Benjamin Franklin Parkway) skanēja dziesmas, notika dejas un lūgšanas, un seši pāri sniedza liecības. Vigīlijas dalībniekus uzrunāja kāda ģimene no Ukrainas, kuras viens bērns ir invalīds, laulāto pāris no Argentīnas, kas tikko nosvinēja savas laulības 60 gadu jubileju, divi saviļņojuma pilni jaunieši no Austrālijas, kuri gatavojas laulībām, bet dzīvo atsevišķi, kā arī ģimenes no Nigērijas, ASV un Jordānijas. Sabiedrība labi attīstās un kļūst stipra, ja tā tiek veidota uz ģimenes pamata – uzsvēra Francisks.

Pāvests pie klātesošajiem vērsās brīvā formā, bet viņa iepriekš sagatavotā uzruna tika izdalīta rakstiskā veidā. Viņš iesāka ar kādu joku no dzīves. Kāds bērns viņam reiz esot pajautājis: „Ko darīja Dievs pirms pasaules radīšanas?” „Dievs mīlēja”, esot atbildējis Svētais tēvs. „Dievs mīlēja, jo Viņš ir mīlestība. Un skaistākais, ko Dievs ar mīlestību izdarīja, bija ģimenes izveidošana, kurai Viņš iedeva visu. Viņš apveltīja ģimeni ar visu savu mīlestību, skaistumu un patiesību”. Ģimene ir īsta tad, kad spēj atvērt rokas un pieņemt visu šo mīlestību.

Francisks atzina, ka ģimenes locekļi sastopas, protams, arī ar dažādām grūtībām. Viņš vēlreiz atgādināja to, ko jau bija teicis citās tikšanās reizēs ar ticīgajiem Romā: „Protams, daži no jums var man teikt: „Tēvs, Jūs tā varat runāt, jo neesat precējies”. Ģimenē ir grūtības. Dažreiz mēs strīdamies, var lidot trauki, bērni var izraisīt vecākiem lielas galvassāpes. Ģimenēs vienmēr ir krusts. Vienmēr. Šo ceļu gāja arī Dieva Dēls. Tomēr ģimenē atspīd arī augšāmcelšanās gaisma, jo Dieva mīlestība mums ir atvērusi šo ceļu. Līdz ar to, ģimene ir – piedodiet, ka lietoju šādu vārdu – „cerības fabrika”. Tā ir dzīvības un augšāmcelšanās cerība, jo Dievs mums atvēra šo ceļu.” Pāvests piebilda, ka visas grūtības, ar kādām mēs savās ģimenēs sastopamies, varam uzveikt ar mīlestību. Ar naidu un sirds šķelšanos nepanāksim neko labu! Grūtības uzvarēsim tikai ar mīlestību. Tur, kur valda mīlestība, tur valda prieks. Tāpēc ja gadās, ka vīrs ar sievu sastrīdas, vai bērni sakašķējas ar vecākiem, ir svarīgi nekad nenoslēgt dienu, neizlīgušiem mieru.

Svētais tēvs runāja arī par bērniem un jauniešiem, kas ir sabiedrības nākotne, un par vecvecākiem, kas glabā un nodot tālāk pagātnes piemiņu. Pēdējie mums nodot tālāk ticību. Rūpes par vieniem un otriem ir mīlestības zīme. Svarīgi rūpēties par ģimeni un to sargāt, jo no tās ir atkarīga visas sabiedrības nākotne. Pirms svētīt ģimenes, Francisks lūdza Dievmātes un sv. Jāzepa aizbildniecību visām ģimenēm un mums visiem, lai viņi palīdz mums ticēt, ka ir vērts iestāties ģimenes labā.

Sestdienas vakara vigīliju vadīja 44 gadus vecais aktieris, televīzijas producents, reperis un bijušais modelis Marks Volbergs, kurš piedzima deviņu bērnu ģimenē un izdzīvoja smagu un vētrainu jaunību. Pusaudža gados pastrādāja sīkus noziegumus un bija nonācis pat uz apsūdzēto sola. Vēlāk televīzijā reizēm izcēlās ar skandaloziem un vulgāriem izteicieniem, bet tagad, atgriezies, šis aktieris liecina, ka „ticība viņam ir devusi visu”. Pāvesta priekšā uzstājās slavenais dziedātājs Andrea Bočelli, svētās Žannas Berettas Mollas meita Emanuela Molla, Herbs Lusks, kurš bija pirmais futbolists ASV vēsturē, kurš laukumā nometās ceļos lūgšanā, kā arī daudzi citi.

J. Evertovskis, Vatikāna Radio

Avots:www.civitas.lv