Biedrības Asociācija “Ģimene” vadītājs Rihards Kostigovs š.g. 25.oktobrī piedalījās Eiropas Savienības Pilsoniskās sadarbības padomes (EuCET) organizētajā konferencē “Intelektuālie patrioti Eiropai”
Budapeštā, 2024. gada 25.-26. oktobrī, norisinājās Eiropas Savienības Pilsoniskās sadarbības padomes (EuCET) 5. starptautiskā konference ar nosaukumu “Intelektuālie patrioti Eiropai”. Šajā konferencē ar savu redzējumu un vēstījumu piedalījās arī Latvijas biedrības Asociācija “Ģimene” vadītājs Rihards Kostigovs. Viņš runāja par konservatīvo kustību nepieciešamību definēt skaidrus mērķus un vienoties par vērtībām, kas ir būtiskas tradicionālo ģimenes vērtību un nacionālās identitātes saglabāšanai.
Kostigovs uzsvēra, ka konservatīvajiem spēkiem trūkst vienotas pieejas pamatdefinīcijās un ilgtermiņa mērķos, kas apgrūtina efektīvu darbību Eiropas līmenī. Viņš izteica bažas, ka Eiropas Savienības institūcijas bieži vien pārāk lielu uzsvaru liek uz globālajiem kapitāla interesēm un uzspiež ideoloģiskus risinājumus, kas grauj dalībvalstu suverenitāti un tradicionālo vērtību sistēmu. Kostigovs norādīja: “Mūsu ideoloģiskais pretinieks labi zina, ko vēlas panākt, izvirzot konkrētus kritērijus katrai valstij. Mums ir svarīgi strādāt pie skaidriem kritērijiem, kas nosaka, ko vēlamies sasniegt savā likumdošanā un sabiedrībā.”
Kā vēl vienu būtisku faktoru viņš uzsvēra finansējuma ietekmi: “Mūsdienu pasaulē viss ir saistīts ar finansēm. Ja mēs apturam finansējumu noteiktiem procesiem, arī to attīstība apstāsies. Ir būtiski piedāvāt alternatīvus risinājumus, kas vērsti uz bērnu drošību un ilgtermiņa perspektīvu stiprināšanu.” Viņš aicināja vecākus veidot ciešas attiecības ar saviem bērniem, lai pasargātu viņus no ideoloģiskā spiediena un nodotu svarīgās vērtības nākamajām paaudzēm.
Konferencē tika atkārtoti uzsvērts, ka Eiropas Savienībai jāatbalsta dalībvalstu suverenitāte un jāpauž cieņa pret katras valsts nacionālo identitāti, kas balstās arī uz jūdaisma-kristietības vērtībām. EuCET mērķis ir atgriezt Eiropu pie „Nāciju Eiropas” modeļa, kas balstās uz suverēnu valstu sadarbību un vienlīdzību, un ir vērsta uz to, lai sekmētu stabilas nākotnes veidošanu nākamajām paaudzēm.