+37120034429 [email protected]

Biedrība „Asociācija Ģimene” piedāvā palīdzību valdībai ģimenes politikas izstrādē

14. maijā  Rīgas domēRātslaukumā 1, Sēžu zālē no plkst. 9.00-16.00 notiks starptautisks forums „Dabīga ģimene kā vērtība un valsts prioritāte”, ko sadarbībā ar NVO „Pasaules ģimeņu kongresu”(ASV) organizē biedrība „Asociācija Ģimene”. Foruma mērķis ir izstrādāt rezolūciju, kas valdībai palīdzētu veidot valsts ģimenes politiku.

Biedrība „Asociācija Ģimene”, kas apvieno vairāk nekā 40 nevalstiskas organizācijas un privātpersonas, uzskata, ka pašreizējā valsts ģimenes politika galvenokārt ir vērsta uz seku novēršanu un krīžu situāciju risināšanu, taču ģimenes politika ilgtermiņā ir jāveido balstoties uz ģimenisku un tikumisku vērtību ieaudzināšanu bērnos un jauniešos, uz laulības institūcijas stiprināšanu sabiedrībā, uz dzimstību veicinošas atbalsta sistēmas veidošanu valstī, kā arī labvēlīgas sociālās un ekonomiskās vides nodrošināšanu ģimenēm, lai vecākiem būtu iespēja audzināt bērnu mājās līdz 7 gadu vecumam.

Foruma dienā, 14.05 plkst. 12.00 Prezidija zālē tiks rīkot preses konference, kuras laikā foruma organizētāji analizēs esošās ģimenes politikas nepilnības, kā arī prezentēs savu redzējumu ilgtermiņa ģimenes politikas izveidei Latvijā. Preses konferencē žurnālistiem būs iespēja uzdot jautājumus arī Eiropas parlamenta padomniecei Katrīnai Fīrlingai par Eiropas Savienības politiku ģimenes jautājumos, kā arī Pasaules ģimeņu kongresa izpilddirektoram Kristoferam Kāmušam par demogrāfisko situāciju pasaulē.

Jāpiezīmē, ka biedrība „Asociācija Ģimene” darbojas vairākās LR Saeimas komisijās – Sociālo un darba lietu, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu, Izglītības, kultūras un zinātnes, Juridiskajā komisijā, kā arī Veselības ministrijas Mātes un bērna veselības konsultatīvajā padomē. Līdzšinējā pieredze liecina, ka bez ilgtermiņa ģimenes valsts politikas izstrādes un vienotas institūcijas, kura tiešā veidā ir atbildīga par šīs politikas realizāciju, nav iespējams novērst ģimeņu sociālās problēmas un uzlabot demogrāfisko situāciju.

Biedrība „Asociācija Ģimene”,

[email protected], 29429448