NVO aicina balsot pret Civilās savienības likumu

NVO aicina balsot pret Civilās savienības likumu

Šobrīd Saeimā agresīvi tiek virzīts Civilās savienības likumprojekts, ar viltu apejot Tieslietu ministrijas darba grupas ekspertus, ignorējot sabiedrības viedokli, nevērtējot ietekmi uz budžetu, neņemot vērā dabiskas ģimenes funkcionēšanu, bērnu labākās intereses un citius valstiski būtiskus jautājumus. Pagājušā nedēļā KNAB ir uzsācis resorisku pārbaudi par iespējamu deputāta ietekmēšanu Civilās savienības likumprojekta balsojumā.

No ārvalstu pieredzes redzams, ka lgbt lobijs tiecas uzspiest valstīm viendzimuma partnerattiecības, šim mērķim lietojot tiesu sistēmu, lai gan tik būtiskus jautājums ir jāizlemj tautas nobalsošanā vai parlamenta deputātiem, kuri realizē tādu politiku, ko tie solījuši ievēlēšanas brīdī.

Tikai tautai ir tiesības izlemt ģimenes jēdziena nākotni”, uzskata biedrības Asociācija “Ģimene” vadītājs Rihards Kostigovs.

Satversmes tiesa, lemjot par tēva atvaļinājuma piešķiršanu mātes seksuālajai partnerei, ir pārkāpusi savas pilnvaras un ietiekusies likumdevēja darbības sfērā. Šobrīd to pašu dara Administratīvā rajona tiesa. Jebkurš jautājums, kas skar personisko attiecību jomu, pirmām kārtām jāvērtē no bērnu interešu un tiesību aizsardzības viedokļa, tāpēc pašreizējā Satversmes 110. panta grozījumu redakcija piedāvā noteikt, ka ģimenes pamatā ir laulība, asinsradniecība vai adopcija. Parakstu vākšana par tautas nobalsošanas ierosināšanu ilgst līdz 2022. gada 29. jūlijam. Plašāka informācija atrodama vietnē: www.pargimeni.lv.

Ņemot verā tiesiskuma un demokrātijas apdraudējumu, aicinām Saeimas deputātus apturēt Civilās savienības likumprojekta steidzamo izskatīšanu un balsot pret to, ļaujot tautas nobalsošanā noskaidrot sabiedrības viedokli attiecībā uz ģimenes jēdziena nākotni.