Latvija izsaka atbalstu Ungārijai

Latvija izsaka atbalstu Ungārijai

Reaģējot uz Latvijas Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa pausto viedokli par Ungārijā pieņemto likumu, kas paredz pasargāt bērnus un jauniešus no gender ideoloģijas, vairākas Latvijas NVO, kas darbojas ģimenes tiesību aizsardzības jomā un ir pārstāvētas Demogrāfijas lietu padomē, kuru vada Ministru prezidents, ir pieprasījušas viņa atkāpšanos no amata, uzskatot, ka viņš ir klaji pārkāpis Latvijas Republikas Satversmes 1.pantā nostiprināto demokrātijas pamatprincipu un nav paudis Latvijas sabiedrības vairākuma viedokli.

Ungārijas parlaments pirms nedēļas apstiprināja likumprojektu, kurā noteikts, ka tiek aizliegtas izglītības programmas un materiāli, kas nepilngadīgo vidū popularizē homoseksualitāti, no bioloģiskā dzimuma atšķirīgu dzimumidentitāti un dzimuma maiņu. Cita starpā likums paredz  arī aizliegt bērniem un jauniešiem piekļuvi grāmatām un filmām, kurās attēloti destruktīvi alternatīvi dzīvesveidi. Šīs normas iekļautas plašākā likumu paketē, kas paredz stingrākus sodus par seksuāliem noziegumiem pret bērniem un jauniešiem, kā arī “pedofilu reģistra” izveidi.

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, bez valdības un Saeimas deleģējuma Eiropas lietu ministru sanāksmē ir parakstījis dokumentu, kurā tiek apliecināta gatavība cīnīties par LGBT kopienas tiesībām. Savukārt, Eiropas Komisijas prezidente Ursula von der Lejena nosodīja tikko pieņemto Ungārijas likumu un pateica, ka lietos tiesisko ietekmi, lai nodrošinātu, ka visu ES pilsoņu tiesības ir gatantētas.

Ungārijas parlaments minēto likumu atbalstīja ar vairāk nekā pārliecinošu balsu vairākumu (157 balsis par, 1 – pret), tādējādi paužot ungāru tautas gribu. Ungārijas politiķi un valsts vadītāji ar Ministru prezidentu Viktoru Orbanu priekšgalā patiesi rūpējas ne tikai par demogrāfiju un ģimeņu izaugsmi, bet arī par bērnu drošību un labklājību.

Ungārija visu iepriekšējo desmitgadi ir bijusi Latvijai par piemērs ģimenes politikas realizēšanā un vecāku un bērnu tiesību aizsardzībā.

Latvijā ir izveidots “Memorands ģimenes vērtību stiprināšanai”, kur apvienojušies dabiskas ģimenes aizstāvji: 106 NVO,  59 uzņēmumi, 78 draudzes un 4675 privātpersonas.

Līdzšinējā pieredze liecina, ka Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam ir pilnīgi vienaldzīgas dabisko ģimeņu vajadzības, demogrāfijas jautājumi, kā arī vecāku un bērnu tiesību aizsardzības ievērošana. Latvijas Ministru prezidents, kā Demogrāfisko lietu padomes priekšsēdētājs, pēc savas iniciatīvas vēl ne reizi nav sasaucis Demogrāfisko lietu padomes sēdi, nav apsveicis Latvijas ģimenes Starptautiskajā ģimenes dienā. Tagad viņš ir apkaunojis mūsu valsti arī starptautiski, jo Latvijas vārdā klaji iejaucies suverēnas valsts – Ungārijas –  iekšējās lietās.

Latvijas politiķi un nevalstiskās organizācijas publiski atvainojas Ungārijas politiķiem un sabiedrībai par Latvijas Ministru prezidenta rīcību!

Mēs uzskatām, ka bērnu un vecāku tiesību aizsardzībai ir jābūt visaugstākā līmeņa prioritātei un ikvienai valstij ir jārespektē vecāku dabiskās tiesības savu bērnu audzināšanā. Tikai tā varēs tikt nodrošināta ikvienas tautas izdzīvošana cauri gadsimtiem.

 

Ramona Petraviča Saeimas deputāte, bijusī Labklājības ministre
Inguna Rībena Saeimas deputāte
Māris Možvillo Saeimas deputāts
Armands Krauze Saeimas deputāts
Jūlija Stepaņenko Saeimas deputāte
Jānis Iesalnieks Saeimas deputāts
Ļubova Švecova Saeimas deputāte
Edgars Tavars Saeimas deputāts
Eva Mārtuža Rakstniece, Saeimas deputāte
Daniels Balodis Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Jaunatnes organizācija “Jaunieši Latvijai”
Jurģis Klotiņš Rīgas pašvaldība
Ieva Siliņa Rīgas pašvaldība
Aivars Draudiņš Rīgas pašvaldība
Viktors Birze Nacionālā Savienība “Taisnīgums”
Biedrība “Asociācija Ģimene”
Latvijas vīru biedrība
Biedrība “Atvērtās Pārvaldības Partnerība Latvijā”
Biedrība Ģimenes attīstības un kultūras centrs “Alise”
Nodibinājums Ģimenes izglītības un attīstības fonds ĀBEĻZIEDS
Biedrība “Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība”
Nodibinājums Attīstības fonds “Stari”
Biedrība “Sociālo Reformu biedrība”
Biedrība “Aiz žoga”
Biedrība “Mūsu bērni”
Biedrība Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība “Saulgrieze”
Biedrība Sabiedrības atbalsta biedrība MZL
Energotaupošas tehnoloģijas un sistēmas SIA
Biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”
Biedrība “Open for Christ”
Biedrība “Latvijas zeme, daba, tauta”
Biedrība “Garīgais Centrs-Atdzimšana”
Vecāku Alianse
BIEDRĪBA UNIVERSUM
Latviešu katoļu studentu un akadēmiku apvienība DZINTARS
Biedrība “Moral Revolution”
Biedrība “IZDZĪVOŠANAS SKOLA”
Biedrība Nigeste
Biedrība ELPA
Biedrība “Austošā Saule”
Nodibinājums “Latvia Charity Bank”
Biedrība “Latvijas Vairogi”
Biedrība “Dievmātes bērnu biedrība”
Biedrība Par Jaunu Latviju
Biedrība “Gaisma Pasaulē”
Biedrība “Karostas mantojums”
Biedrība “Vides aizsardzības klubs”
Biedrība “Peripatos”
Nodibinājums “Fonds Dzīvības Maize”